خانه » پارتيشن اداري » پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن آلومینیومی

نوع دیگری از پارتیشن های اداری پارتیشن آلومینیومی می باشد .به دلیل اینکه از آلومینیوم استفاده شده است که از یک فلز سبک و همچنین با استحکام زیاد و زیبا تشکیل شده و دارای تنوع و زیبا می باشند .این نوع پارتیشن به دلیل رنگ آنودایز از رنگی با کیفیت بالا برخوردار است که باعث زیباتر کردن محیط اطراف می شود . در این نوع پارتیشن ها از اسکلت آلومینیوم استفاده می شود .

پارتیشن دوجداره ام دی اف (52) (Copy)

به پارتیشن هایی که از فریم آلومینیوم استفاده کنند پارتیشن آلومینیومی گفته می شود و این نوع پارتیشن ها را می توان با انواع دیگر ترکیب کرد به عنوان مثال شیشه سکوریت ساده و یا ام دی اف و کرکره و… که می تواند به زیبایی و کاربرد این پارتیشن ها افزوده .پارتیشن های آلومینیومی دارای دو طرح افقی و عمودی می باشند و در هر دو حالت امکان اجرا در پارتیشن های دو جداره و تک جداره وجود دارد .قیمت این از پارتیشن ها از سایر انواع پارتیشن بالاتر بوده و به علت اینکه این نوع پارتیشن قابل بازیافت است یکی از دلایل گرانی آن به شمار می آید .

جنس فریم استفاده شده در این پارتیشن ها آلومینیومی بوده و شیشه تک جداره یا دوجداره (بنا به نیاز محیط) در این پارتیشن استفاده میشود.این نوع پارتیشن معمولا” در شرایطی که ابعاد شیشه بزرگ است و دید بیشتر نیاز داریم مورد استفاده است.تنوع رنگی زیادی به سبب جنس آلومینیومی بودن ندارد و اگر تغییر رنگ لازم باشد رنگها به اصطلاح مهماری آنادایز میشود که این کار قیمت تمام شده این محصول را برای خریدار بالا میبرد.
ایراد دیگری که این پارتیشن ها دارند علاوه بر شکل ظاهری نه چندان شکیل نسبت به پارتیشن های چوبی، اتصالات خود این اسکلت میباشد که از جنس خود اسکلت یعنی آلومینیومی میباشد که با مرور زمان هنگام باز و بسته کردن درب و یا حتی در برخی موارد به هنگام راه رفتن در محیط پارتیشن بندی شده شاهد سر و صدا از محل اتصالات بدلیل از تنظیم خارج شدن و رگلاژ خواهیم بود.
با بکارگیری از متریال آلومینیوم در ساختار پارتیشن های اداری، قیمت این پارتیشن ها از سایر مدلها بالاتر است. ساختار اصلی پارتیشن های اداری اغلب از اسکلت های فلزی از جمله آلومینیوم است علت محبوبیت و پر طرفدار بودن پارتیشن های آلومینیومی بخصوص در سازمان ها و ادارات، استحکام بالا در عین سبک بودن است.

پارتیشن دوجداره ام دی اف (32)
پارتیشن تک جداره ارزان ترین و کم متقاضی ترین نوع پارتیشن است که امروزه دیگر طرفداری ندارد.
پارتیشن دو جداره MDF (با اتصال الیت) مرغوبت ترین پارتیشن در بازار شناخته شده که جنس مرغوب و شکیلی نسبت به سایر پارتیشن ها دارد.
پارتیشن دوجداره UPVC نوع خوبی از پارتیشن است اما ایرادی که دارد فرد حس نمیکند دیوار نسب شده! بیشتر به پنجره شبیه است تا دیوار. و در هر محیطی نیز قابل نصب و اجرا نیست.هزینه بالایی هم دارد.
بعضی افراد دوست دارند که دفتر کارشان دلباز و روشن باشد اما بعضی وقتها هم بنا به شرایط کاری خواهان حریم خصوصی و شخصی بیشتری در دفتر کارمان هستیم. در اینجاست که پارتیشن های شیشه ای از نوع هوشمند به کارمان می آید که تنها با زدن یک دکمه ی لمس آن، پارتیشن شیشه ای و شفاف اتاقت کارتان را به پارتیشن شیشه ای اما مات تبدیل میکنید. این نوع پارتیشن ها فوق العاده است.
مات شدن این شیشه ها به واسطه پرده های هوشمند که به سبب پیشرفت تکنولوژی بدست آمده، برای تغییر نوع و روشنایی فضای دفتر کار مورد استفاده قرار میگیرد.
اگر شما از نوع دیگر پارتیشن ها در محیط کارتان دارید که نصب شده و این قابلیت پارتیشن های شیشه ای هوشمند را میخواهید اما نمیخواهید هزینه دوباره ای بابت خریداری و نصب پارتیشن بپردازید میتوانید تنها پرده های هوشمند را خریداری کنید و به دیواره های پارتیشن موجود در اتاقتان نصب کنید و نیازی هم نیست شیشه های خاصی را از نو خریداری کنید.
مزیت دیگری که این پرده های هوشمند دارد این است که ظاهری مدرن تر و شکیل تری به دفتر کارتان میدهد در عین اینکه دید شما به خارج دفترتان در محیط شرکترا نیز کور نمیکند و شما به فضای خارج از دفترتان اشراف کامل دارید.
اگر در دفتر کارتان گاهی در مواقع خاص پیش می آید که نیاز به حریم خصوصی دارید حتما این پرده های هوشمند را خریداری و نصب کنید.با نصب این پارتیشن ها با پرده های هوشمند دیگه نیازی به استفاده از پرده های نوع کرکره ای یا ساده نیست.
تنها موارد استفاده این تکونولوژی برای بیشتر کردن حریم شخصی نیست بلکه مواقعی که قرارهای مهم کاری دارید استفاده از این نوع پارتیشن ها ایده ای بی نظیر است که نظر مراجعه کننده را نیز بسیار جلب میکند.
از دیگر ویژگی های منحصر به فرد پارتیشن های شیشه ای هوشمند این است میشود تنها بخشی از پارتیشن را مجهز به پرده ی هوشمند کرد تا در زمان مورد نیاز نسبت به مات یا شفاف کردن فضای اتاق در یک چشم بر هم زدن اقدام کرد و هزینه کمتری نیز متحمل شد.

در حال حاضر بکارگیری از ایده های مدرن با توجه به تکنولوژی روز ساختار و معماری داخلی بسیاری از مجموعه ها و شرکت های بزرگ و کوچک را دچار تغییر و تحول کرده است . تغییر ساختار معماری و دیزاین دفاتر اداری باعث شده بیش از پیش به وسایل و ابزار به روز تر و متنوع تر نیاز باشد.یکی از این ابزارها که امروزه بسیار مورئ استفاده قرار میگیرد و طرفداران زیادی دارد، پارتیشن های اداری است.در این دهه های اخیر تفکیک و قسمت بندی محیط های کاری با استفاده از پارتیشن بندی که در اشکال و مدل های مختلف عرضه میشوند راهی بسیار مدرن و زیبا و نیز مقرون به صرفه خود را نشان داده است.