خانه » پارتیشن » پارتیشن صنعتی

پارتیشن صنعتی

هدف از پارتیشن صنعتی

عمدتا هدف از ایجاد پارتیشن های صنعتی، جدا کردن حریم ماشین آلات و اپراتورها از همدیگر می باشد. در این نوع پارتیشن جهت قابل رویت بودن طرفین از توری های فولادی استفاده می شود.

پارتیشن صنعتی یک حریم خصوصی و امنیتی را برای کارگران و پرسنل هنگام کار با ماشین الات صنعتی و رفت و آمد های مرکررشان ایجاد می سازد. به این طریق با روشی بسیار مناسب و مقرون به صرفه از خطرات احتمالی جلوگیری می شود.بطوریکه در زمان فعالیت کارگران در محوطه کارخانه و حرکت با ماشین آلات نیمه سنگین مانند انواع لیفتراکها و جرثقیل ها، همگی در مسیرهای تعیین شده قرار گرفته و از تصادم احتمالی جلوگیری بعمل آید. مهمترین دلیل استفاده از یک پارتیشن صنعتی، ورود و خروج تجهیزات صنعتی همچون تجهیزات الکتریکی، روشنایی، کانال ها و تاسیسات می باشد. فریم پارتیشن صنعتی به گونه ای است که به راحتی قابل جابجایی و حمل و نقل می باشند و تجهیزات صنعتی به راحتی می توانند جهت ورود و خروج عبور داده شوند. 

در ساخت این نوع پارتیشن ها تمرکز اصلی بر کارایی و عملکرد و همچنینی مقاومت مکانیکی خود پارتیشن بوده و بحث زیبایی و همچنین کاهش آلودگی صوتی کمرنگ و یا بطور کلی منتفی می باشد. مواد تشکیل دهنده این پارتیشن ها اغلب ترکیبی از پروفیل های فولادی و توریهای فلزیست. ترانسپارنت بودن در این نوع جدا کننده ها معمولا از ضروریات است. هنگام ساخت پارتیشن صنعتی فریم ها به گونه ای است که تجهیزات به آسانی  داخل و خارج فضا جابجا می شوند و پانل ها به راحتی دارای قابلیت جابجایی می باشند.پارتیشن های سیستم تری.اف بهترین راه حل ها را برای محیط های صنعتی از جمله جداسازی واحد های کاری، اتاق های کنترل و سالن های استراحت را ارائه می دهد. فریم های آلومینیومی تری.اف از لحاظ پاکیزگی در فضاهای بسته و تحت کنترل گزینه بسیار مناسبی جهت صنایع بهداشتی و غذایی می باشد.

نکات امنیتی

یکی از نکات امنیتی مهم که در ساخت این نوع پارتیشن باید مورد توجه سازندگان آن قرار بگیرد محافظت پارتیشن های فلزی از مجاورت با کابل های برق فشار قوی ایست که می تواند منجر به مرگ و حتی آتش سوزی در اماکن صنعتی گردد.
نوع دیگری از پارتیشن صنعتی، جدا کننده های بهداشتی است که از این نوع پارتیشن در فضاهایی که نیاز به شستشوی دایم و مستمر وجود دارد استفاده می شود. هدف این نوع پارتیشن معمولا کارخانجات تولید مواد غذایی و لبنی، دامداریهای صنعتی، سرویس های بهداشتی و حمام های عمومی می باشد. در گذشته نه چندان دور از پروفیل آلومینیوم و صفحات مقاوم در برابر آب و رطوبت بعنوان جداکننده بهداشتی استفاده می شد. ولی امروزه پروفیل های پلاستیکی جایگزین بهتری برای فلز تلقی می شوند…..