خانه » میز اداری » ویژگی های یک مبل اداری مناسب

ویژگی های یک مبل اداری مناسب

 انسان سال‌ها تجربه کرد تا فهمید چه چیزی برای نشستن مناسب‌تر است. پس از آن هم سال‌ها آزمایش کرد تا بداند که درست نشستن چگونه است و در طراحی و ساخت استانداردها و نکات ایمنی و حفاظتی چه نکاتی رعایت شود.

اگر این استانداردها و نکات ایمنی رعایت نشود، باعث ایجاد امراضی از قبیل: کمردرد، پادرد و ناراحتی‌های عضلانی و اختلال در سلامتی جسمی می‌شود.یک مبل اداری مناسب باید به گونه‌ای باشد که چهار ناحیه ستون فقرات (گردن، پشت، کمر و دنبالچه) را پوشش دهد.انسان به طور متوسط هنگام نشستن در طول یک ساعت، ۵۳ بار بالاتنه خود را حرکت می‌دهد که نزدیک به ۲۸ درصد این حرکات شامل تکیه دادن و چرخیدن می‌شود.

طرح های مبلمان امروزه بیشتر به نام سبک نامیده می شود امروزه طراحی مبلمان سمت و سویی کاملا متفاوت به خود گرفته است.در طراحی مبلمان اداری  دفاتر اداری نقش به سزایی دارد.میز مدیریت از جمله  مواردی است که نشان دهنده ابهت و جایگاه مناسب یک مدیر لایق است در واقع میز مدیریت را معمولا از یک میز متوسط مبلمان اداری بزرگتر در نظر می گیرند

دکوراسیون اداری و مبلمان اداری دو ضلع موفقیت در یک فضای کاری و محیط اداری هستند  اگر چه دارای اهمیت ویژه ای در تمام شرکت مبلمان اداری هاست اما به همان اندازه نیز طراحی دکوراسیون داخلی شرکت نیاز به دقت و صرف وقت دارد. در انتخاب و طراحی دکوراسیون محل کار خود به سن و جایگاه اجتماعی مخاطب خود و همچنین موضوع کار خود توجه ویژه ای داشته باشید تا ایجاد دکوراسیونی مناسب باعث موفقیت های بیشتر شما شود.طراحی دکوراسیون داخلی شرکت ها نقش بسیار مهمی در موفقیت آن ها ایفا می کند. لازم بذکر است که برای کسب اطلاع از قیمت مبلمان اداری  با شرکت فضاپوش در تماس باشید .

مبل اداری چیست ؟

مبل اداری دقیقا همانند مبل های راحتی در خانه هایمان می باشند با این تفاوت که استایل رسمی و اداری به خود گرفته اند.
معمولا از مبلمان اداری برای استفاده کوتاه مدت جهت انتظار مشتریان استفاده می گردد.
یکی از مهم ترین ویژگی های اساسی در خرید مبل اداری ، انتخاب کیفیت  متریال استفاده شده در ساخت اجزای آن می باشد. در مرحله بعدی انتخاب رنگ ، نوع روکش و اندازه آن. برای مثال مبل تک نفره ، مبل دو نفره و یا مبل سه نفره.
از آنجایی که مبل های اداری جزء دکوراسیون محل کار به حساب می آیند می بایست در انتخاب مدل آن توجه ویژه ای کرد. یک محل کار شیک و راحت مبلمان شیک و راحتی دارند.

پارتیشن-اداری-mdf (1)

مبلمان اداری چه ویژگی هایی دارند ؟

برخلاف مبلمان خانگی ، مبلمان اداری می بایست از دوام بهتری برخوردار باشند چراکه در طول روز افراد زیادی بر روی آن می نشینند و در استفاده کردن جوانب احتیاط را رعایت نمی کنند.
مبل های اداری معمولا در رنگ های تیره مثل مشکی و یا روشن مثل کرم تولید می شوند اما در صورت سفارش می توان به رنگ دلخواه شما تولید شوند.
استفاده از فلز برای سازه اصلی (شاسی مبل) در مبلمان اداری.
اشتعال پذیر بودن روکش مبل ها مسئله ای است که خریداران به آن توجه نمی کنند.
یکی دیگر از ویژگی های مبلمان اداری خوب ، قابل جدا بودن قطعاتش است تا در صورت خرابی نیاز به تعویض کل مبل نباشید.